Истини, които да не забравям

Истини, които да не забравям

10 основни истини, които умните хора забравят


Някои от най-умните хора продължително не успяват да стъпят крачка напред, защото забравят няколко прости истини, които колективно пораждат силата на прогреса. Ето кои са те според споделя Марк в блога си marcandangel




  • Образованието и интелигентността не постигат нищо без действие. Няма значение дали имаш високо IQ на гений или докторска степен по квантова физика. Не можеш да промениш нищо и да направиш какъвто и да е реален прогрес, ако не предприемеш действие. Има колосална разлика между това да знаеш как да сториш нещо и да го направиш.

  • Щастието и успехът са две различни неща. Човек трябва да се запита „Какво ще ме направи успешен?” и „Какво ще ме направи щастлив?”, имайки предвид, че това са два въпроса с два различни отговора.

  • Всеки си гледа собствената работа. Без значение как преживяваш и за кого си мислиш, че работиш, ти всъщност работиш за един единствен човек – за себе си. Големият въпрос е какво даваш и на кого.

  • Да имаш прекалено много възможности намалява способността да вземаш решения. Във века на информацията, когато тя се пренася със скоростта на светлината и иновацията изглежда безкрайна, имаме милион шансове да проектираме живота и кариерата си. За жалост изобилието на избори често води до липса на решения, объркване и бездействие.

  • Всички хора притежават залог за успеха и залог за провал. Да опитваш да бъдеш перфектен е загуба на време и енергия. Съвършенството е илюзия.

  • Всяка грешка, която правиш, е прогрес. Грешките ни учат на важни уроци. Всеки път, когато направиш грешка, се приближаваш към целта. Единствената най-голяма грешка, която истински може да те рани, е да решиш да не направиш нищо от страх да не допуснеш грешка.

  • Хората могат да се справят отлично, правейки неща, които не искат да правят. Имаме десетки такива примери в живота си.

  • Проблемите, които имаме с другите, обикновено са повече свързани с нас самите. Всичко, от което се нуждаем, е желанието да погледнем на нещата от различен ъгъл, да пуснем на свобода това, което е било, и което е трябвало да бъде, и да се фокусираме върху това, което е, и което има възможности да стане.

  • Емоционалните решения рядко са добри решения.Най-добрият съвет тук е простичък: Не позволявай на емоцията да надмогне интелигентността ти.

  • Когато шансът дойде, никога не се чувстваме на 100% готови. Защото всъщност повечето велики възможности в живота ни принуждават да израстваме емоционално и интелектуално. Карат ни да надхвърлим комфортната си зона. Това означава, че първоначално не се чувстваме удобно с тях. А когато не ни е удобно, не усещаме, че сме 100% готови


Допълнение от нас: В зоната на комфорт нищо не расте. Това, ако сте срещали фразата "Напуснете вашата зона на комфорт" (Расте само егото ти)

Източник  marcandangel.com

0 Коментара

Напиши коментар

Откажи отговора

Коментарът се изпраща ...

Благодаря за Вашия коментар!

Коменатарът ще бъде прегледан и ще бъде добавен към публикацията след като получи одобрение.